пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

Школа Онлайн


Вправа 20.
Пропитайте, визначте числівники, поставте питання до них. Назвіть місяці по порядку, їх народні назви. Яка особливість кожного місяця?
Казка
         У густому-прегустому лісі жили собі дванадцять братів. Перший місяць звався Січень. Йому підкорялися всі морози, завірюхи, сильні вітри. Другим місяцем був Лютий. Він володів найлютішими морозами, тому і мав таке ім’я. Третій брат звався Березень. Це був перший місяць весни. Березень приносив тепло і весну. Четвертий місяць мав ім’я Квітень. Це був найчарівніший брат. В цьому місяці оживає і розквітає природа. П‘ятий місяць звався Травень. Він — останній місяць весни. Шостий брат — Червень. У червні достигає врожай і настає клопітка праця для птахів та звірів — вирощувати своїх малят. Сьомий місяць звався Липень. Він приносить жарку погоду. Восьмій, останній місяць літа, звався Серпень. Це час збирання врожаю, підготовки птахів до вирію. Дев’ятий місяць — Вересень, десятий — Жовтень. У жовтні починає жовкнути листя, природа одягається в жовте вбрання. Одинадцятий місяць — Листопад. Він наказує природі скидати своє дороге вбрання. Дванадцятий місяць звався Грудень. Це — перший місяць зими і останній місяць року. Він одягає навколишній світ у білі шати.

? Визначте спільнокореневі слова, поясніть вживання прикметників.
. Гра “Угадай займенник”.
На дошці написано речення з пропущеними в них займенниками. Учні описують ці речення, вставляючи займенник.
Виграє той, хто першим виконає завдання.
Для гри можна використати такі речення:
… люблю свою Україну.
… любить читати книжки.
… завжди говоримо правду.
… змагаються за честь своєї школи.

Гра “Що це за займенник”?
Назвіть займенник І особи однини, який вказує на особу, яка сама про себе говорить.
Назвіть займенник ІІІ особи однини чоловічого роду, який вказує на особу або предмет, про яких розповідають.
Назвіть займенник ІІ особи множини, який вказує на осіб, до яких ми звертаємося.
Назвіть займенник, який вказує на особу, до якої ми звертаємося.
Назвіть займенники які вказують на осіб чи предмети, про яких розповідають.
Замінити іменники, де це доцільно. відповідними формами займенників. 
На схилах яру лежав зірчастий сніг. Сніг тулився й до дерев, корчився під кущами - всюди, де снігу не могло дістати не дуже палке березневе сонце. Але сонце все набирало сили, до сонця пробивалися проліски.

ДОМАШНЯ РОБОТА
Вправа 19.
Прочитайте, визначте числівники, поставте питання до них, складіть стислий переказ казки, визначте головну думку.

Казка
В одному чудовому лісі росло шість зелених ялинок. Кожна вважала се­бе найкращою. Біля них росла одна біла берізка. Одного разу ялинки поча­ли сперечатися, яка з них найкраща. Одна говорила, що вона найпишніша; друга говорила, що вона найстрункіша і тому найкраща; третя говорила, що вона найзеленіша і тому найкраща. І так всі вони вихваляли себе. Здійняли такий галас, що берізка не витримала і втрутилась в їхню розмо­ву. Ялинки, недовго думаючи, попросили берізку, щоб та розсудила їх і сказала, яка з них найкраща. Берізка, поміркувавши, відповіла, що вони всі однаково гарні. Ялинки обурились і продовжували суперечки, та недовго. Поміркувавши, вони згодилась із думкою берізки і більше не сварилися між собою.
З’ясувати коли займенник він у наведених прикладах вказує на особу, а коли - на предмет.
1. Щастя в повітрі не в'ється, воно в боротьбі дається (Народна творчість). 2. Поруч із шляхом в'юнилась річка. Вона зараз була скута льодом і покрита снігом (0. Сизоненко). 3. Коли партизани виходили з Кремля, вони ще раз зупинились на дорозі перед Спаською вежею (С. Скляренко). 4. Кити пірнають на великі глибини. Вони можуть перебувати бід водою близько однієї години.

У наведених прислів'ях та приказках знайти займенники. Визначити особу займенників і записати їх в початкову форму.
1. У нас народи вільні, права всім рівні. 2. Скажи мені, хто твій, товариш, і я скажу, хто ти. 3. Ми з тобою як голка з ниткою.





https://learningapps.org/display?v=pmoey8zga20

Немає коментарів:

Дописати коментар